מטה יהודה ברווחה

שירותי רווחה טובים במועצה אזורית, הם היכולת להתאים את השירותים לצרכים והאתגרים הייחודיים של כל ישוב, משפחה ותושב. אני מכיר את כל הישובים, מאפייני כל הקהילות והצרכים וזאת באמצעות אנשי מקצוע המדהימים שמובילים את התחום במועצה.
אגף הרווחה מפתח תשתית של שירותים חברתיים, ומקדם את צרכי הרווחה האישית והחברתית של תושבי המועצה על ידי טיפול פרטני, קבוצתי וקהילתי. באגף צוות מקצועי ומיומן המתמחה בהיבטים שונים של טיפול במערכות החיים ופועל על פי חוקים והוראות של משרד הרווחה ובהתאם למדיניות המועצה.
בשנים האחרונות פעל אגף הרווחה והשירותים החברתיים לקידום שוויון בין כלל קהילות מטה יהודה, קידום רווחה אישית ומשפחתית של תושבי המועצה. האגף מפעיל רשת עניפה של מענים מקצועיים, תכניות תמיכה, מניעה והעצמה אישית.

  • יזמנו והקמנו את מרכז 'דפנה' – מרכז טיפולי רב תחומי המאגד יחידות שונות ובהן יחידת להט"ב, יחידת ילדים ונוער, יחידה לטיפול באובדנות ושכול, יחידה להתמכרויות ועוד.
  • הקמנו את  'מרכז קשר' – המאפשר מפגש מוגן ומפוקח בין ילדים לבין אחד מהוריהם שנערך לאחר הפניה של עובד סוציאלי.
  • העצמנו משמעותית את תחום ה'צרכים מיוחדים': הוקמו קבוצות אתגריות, התקיימו טיולים נגישים למשפחות צמי"ד.
  • "תכנית ניצוצות" להכשרת אנשי מפתח בישובי המועצה שיהפכו לשגרירים ויזמים בתחום המוגבלויות והצרכים המיוחדים. התכנית מעודדת סבלנות וסובלנות במטה יהודה תוך יצירת שותפות אמיתית למען משפחות בעלות צרכים מיוחדים.
  •  הוקם מרכז גישור ודיאלוג הפועל למען יישוב סכסוכים בתוך הקהילות ובו מכשירים תושבים, עובדי מועצה, מציעים גישורים למשפחות , תיאום הורי ועוד.
  • "תכנית יתד" לצעירים בסיכון ברחבי המועצה: השנה נפתחו שתי תכניות חדשות: מרחב לקידום תעסוקה (עבור כלל המועצה) ותכנית איתור והכוון לאוכלוסייה הערבית.
  • קיום סדנאות לצעירים בנושאים: זוגיות בריאה והתנהלות כלכלית נכונה.

תחום הרווחה והשירותים הקהילתיים והחברתיים הוא הבסיס המאפשר לנו לצמוח כחברה וקהילה. נמשיך לפעול ככל האפשר בשיתוף אנשי המקצוע הטובים והמסורים ביותר, להעצמתכם, תושבי מטה יהודה, ודאגה לכל צרכיכם.