מטה יהודה בתירות ועסקים

"שבילים נעשים באמצעות הליכה"

(פרנץ קפקא)

אני מאמין כי עידוד מיזמי התיירות ופיתוח העסקים שלנו, הם מפתח לאיכות חיים וקידום המועצה בכל תחום.
אנו בעיצומו של תהליך להעצמת ועיבוי תחומים אלו – דבר שיאפשר פתיחת עסקים נוספים, הבאת תיירות מכל הארץ ומחו"ל לרחבי המועצה, איכות חיים ושירותים לכולנו ועוד.
הצלחנו יחד, לאחר מאמצים כבירים, להניח  את אבני היסוד לתיירות המשמעותית של הלב הירוק, המהווה מנוע כלכלי לאזור, ליזמים ולישובים.
לצד ההישגים והשגשוג בתחום, אנו נמצאים במאבק מאתגר מאד, נוכח צמיחתן של הרשויות מסביב למטה יהודה, הלוטשות עיניים לשטחי המסחר ולשטחים הירוקים של מטה יהודה. לא אאפשר זאת, וכפי שעשיתי בשנים האחרונות, אלחם בכל יוזמה, לאומית ומקומית, שיש בה פגיעה במרחב המיוחד שלנו.

  • הובלנו להכרזה על מטה יהודה כחבל היין הראשון בישראל ולתו תקן בינלאומיולכך שני הישגים: שמירה על שטחי הגפנים ועידוד תיירות יין ענפה שהפכה את מטה יהודה לשם דבר בתחום והראשונה בארץ.
  • פעלנו למניעת סלילת כביש 39, הכניסה הדרומית לירושלים, שהיה צפוי לעבור דרך עמק האלה ויישובי המזלג ולפגוע בשטחים פתוחים בתוך המועצה.
  • גייסנו מעל 10 מליון ₪  שבאמצעותם קידמנו הקמת פארק צפרות ותיירות בעמק שורק ובכך מנעתי  את הפיכת האזור לאזור מסחרי שהיה פוגע במרחב כולו.
  • במהלך כהונתי זכתה המועצה בפרס 'גרין טן' המוענק לרשויות ירוקות, הפועלות למען טיפוח ושמירה על השטחים הירוקים והמרחב הכפרי.
  • פעלנו בנחישות למניעת תכנית רכס לבן שהיתה אמורה לייצר גוש בטון ואספלט של ירושלים, על גבולות המועצה.
  • הובלנו למגוון פעולות לחידוש תשתיות באתרי טבע ומורשת.
  • קידמנו יוזמות בשיתוף התושבים: שביל אופניים ושבילי הליכה בין ישובים סמוכים.

מה שמאפשר לנו להיות אבן שואבת לתיירות ופיתוח עסקי אלו אתם.

הקהילה והמפגש האנושי עם הא.נשים המיוחדים כל כך שיש לנו פה. אתם הכוח המניע והאפשרות האמיתית לקיים פה את התיירות המיוחדת והעשירה שלנו. בכוונתי להמשיך לקדם הקמת תשתית שתוביל להכנסות נוספות לאזור וליזמים בתחום. לקדם את המותג "הלב הירוק" בארץ ובחו"ל ולצד זאת, לא אאפשר פגיעה במ"ר אחד משטחה של מטה יהודה – תחת הנהגתי היא תישאר ירוקה ופורחת!